BURSATARIMYetişkin Liberty Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMYetişkin Liberty Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMLiberty Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMEarliblue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMYetişkin Liberty Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMNew Hannover Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMEarliblue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Yetişkin Liberty Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %50 İndirim
Fiyat : ₺269,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺134,90(KDV Dahil)
Saksılı

Yetişkin Liberty Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

 

  • 3 - 4 Yaşlı C2 Saksılı 

  • Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

 

Yetişkin Liberty Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

 

  • 3 - 4 Yaşlı C2 Saksılı 

  • Yetişkin 3 - 4+ Yaşlı Büyük boy   50-80cm Boy (Meyve verir halde)

 

HASAT DÖNEMİ: HAZİRAN 3.HAFTA İLE TEMMUZ  3.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

Yetiştirme önerileri


En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır.

İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Liberty Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ), LİBERTY, YABAN, YABAN MERSİNİ, Liberty, Liberty Yaban, Liberty Yaban Mersini, Liberty Yaban Mersini Fidanı, Liberty Yaban Mersini Fidanı Likapa, Liberty Yaban Mersini Fidanı Likapa -, Liberty Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi, Liberty Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Liberty Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş, Liberty Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Liberty Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Liberty Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Liberty Yaban Mersini Fidanı -, Liberty Yaban Mersini Fidanı - Mavi, Liberty Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş, Liberty Yaban Mersini Fidanı - Yemiş, Liberty Yaban Mersini Fidanı Mavi, Liberty Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş, Liberty Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Liberty Yaban Mersini Likapa, Liberty Yaban Mersini Likapa -, Liberty Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş, Liberty Yaban Mersini -, Liberty Yaban Mersini - Mavi, Liberty Yaban Mersini - Mavi Yemiş, Liberty Yaban Mersini - Yemiş, Liberty Yaban Mersini Mavi, Liberty Yaban Mersini Mavi Yemiş, Liberty Yaban Mersini Yemiş, Liberty Yaban Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Liberty Yaban Fidanı Likapa - Yemiş, Liberty Yaban Fidanı Likapa Mavi, Liberty Yaban Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Liberty Yaban Fidanı Likapa Yemiş, Liberty Yaban Fidanı -, Liberty Yaban Fidanı - Mavi Yemiş, Liberty Yaban Fidanı - Yemiş, Liberty Yaban Fidanı Mavi, Liberty Yaban Fidanı Mavi Yemiş, Liberty Yaban Fidanı Yemiş, YETİŞKİN, YETİŞKİN YABAN MERSİNİ,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR