BURSATARIMYetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMYetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMChandler Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMYetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMChandler Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺370,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺304,90(KDV Dahil)

Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

3 - 4 Yaşlı C2 Saksılı

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

3 - 4 Yaşlı C2 Saksılı

Yetişkin 3 - 4+ Yaşlı Büyük boy   50-80cm Boy (Meyve verir halde)

HASAT DÖNEMİ: AĞUSTOS 1.HAFTA İLE EYLÜL 3.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

 

Yetiştirme önerileri


En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

 

 

Yaban Mersini Chandler Çeşit Özellikleri

Menşei: A.B.D.

  • Yüksek çalı tipi çeşididir.
  • Bitkiler 150-180cm kadar dik bir şekilde büyür.Büyüme dik, sadece hafifçe yayılır.
  • Orta mevsim hasat çeşididir.
  • Tutarlı verimler yılda ortalama 3 ila 5 kg verir.
  • Meyve çok çekici ve hasattan sonra açık mavi rengini korur.
  • Meyve kalitesi iyidir ve taze tüketim pazar veya sanayi tipi pazarı için kullanılabilir. Meyveler düzenli olarak kaliteli olma konusunda tutarlıdır.
  • Hasat erken satışlar için elle yapılır. Bitki, büyümede dik iyi bir bitki olduğu için mekanik hasata uyarlanabilir.
  • Bitkiler, mantar  ve kök yanıklığına karşı direnç gösterir.
  • Bitkilerin verimi, minimum sıcaklık dalgalanmalarının az olduğu ılıman iklimlerde çok daha yüksek performans göstermiştir. 
Etiketler
Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ), Yetişkin, Yetişkin Chandler, Yetişkin Chandler Yaban, Yetişkin Chandler Yaban Mersini, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Likapa, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Likapa -, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı -, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı - Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı - Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Likapa, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Likapa -, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Likapa - Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Likapa - Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Likapa Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Likapa Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini -, Yetişkin Chandler Yaban Mersini - Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Mersini - Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini - Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Mersini Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı Likapa, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı Likapa -, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı Likapa - Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı Likapa - Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı Likapa Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı Likapa Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı -, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı - Mavi, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı - Mavi Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı - Yemiş, Yetişkin Chandler Yaban Fidanı Mavi,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR