BURSATARIMSauvignon Blanc Üzüm Fidanı
BURSATARIMSauvignon Blanc Üzüm Fidanı
BURSATARIMSauvignon Blanc Üzüm Fidanı
BURSATARIMSauvignon Blanc Üzüm Fidanı

Sauvignon Blanc Üzüm Fidanı

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺90,00(KDV Dahil)

Sauvignon Blanc Üzüm Fidanı

 

Sauvignon Blanc Üzüm Fidanı
 
Sauvignon blanc; Fransa'nın Bordeaux bölgesinin yeşil kabuklu bir üzüm çeşididir. Üzüm adını büyük olasılıkla Güney Batı Fransa'da yerli bir üzüm olarak erken kökenleri nedeniyle Fransızca'da sauvage ve blanc kelimelerinden alır. Muhtemelen Savagnin'in soyundan geliyor.

Üzüm adını, büyük olasılıkla kökenleri nedeniyle Fransızca'daki sauvage ("vahşi") ve blanc ("beyaz") sözcüklerinden alır. Pazarlama terimi olan "Fumé Blanc" (Dumanlı Beyaz) olarak da adlandırılabilir.

 

eni Zelanda ve Şili'deki şarap üreticileri, üzümlerin olgunluk seviyelerine bağlı olarak verebileceği farklı harmanlama özellikleri için üzümleri çeşitli aralıklarla hasat ederler. En olgunlaşmamış döneminde üzümün malik asit oranı yüksektir. Olgunluğa doğru ilerledikçe üzüm, kırmızı ve yeşil biber aromaları geliştirir ve sonunda bir şeker dengesi elde eder.[6] Sauvignon blanc'ın karakteristik tatları, metoksipirazin kimyasallarından gelir. Marlborough'nun Wairau Vadisi'nde yetiştirilen üzümler, arazideki hafif düzensizliğin neden olduğu ve ortaya çıkan şaraba benzer bir lezzet profili veren bağ üzerinde farklı olgunluk seviyeleri sergileyebilir.

Sauvignon blanc, şarap yapım sürecindeki kararlardan büyük ölçüde etkilenebilir. Bir karar bu temasın miktarı gerekir üzüm arayüzler ile yer alır. Yeni Zelanda şarap endüstrisinin ilk yıllarında, Güney Adası'nda şarap imalathaneleri yoktu, bu da taze hasat üzümlerinin kamyonla taşınması ve ardından Kuzey Adası'na, genellikle Auckland'a kadar feribotla taşınması gerektiği anlamına geliyordu. Bu, şarabın yoğunluğunu ve keskinliğini keskinleştiren kabukların ve meyve suyunun uzun süre maruz kalmasına izin verdi. Loire gibi bazı şarap üreticileri, kasıtlı olarak daha sonra harmanlama amacıyla ciltle biraz zaman geçirmek için az miktarda zorunluluk bırakır. Kaliforniya'daki gibi diğer şarap üreticileri ortaya çıkan şarabın yaşlanma kabiliyetinin azalması nedeniyle genellikle ciltle temastan kaçınırlar.[17]

 

Beyaz, yuvarlak, küçük yapıdadır.

Puslu ve çok taneli salkım şeklindedir.

05 Eylül - 25 eylül hasat zamanıdır.

UYARI: 100 adet ve üzeri fidan talepleriniz için bize ulaşınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR