BURSATARIMPatriot Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )
BURSATARIMPatriot Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )
BURSATARIMPatriot Yaban Mersini Fidanı ( Mavi yemiş)
Brigitta Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )
Brigitta Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )

Patriot Yaban Mersini Fidanı ( Mavi yemiş)

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %50 İndirim
Fiyat : ₺79,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺39,90(KDV Dahil)

Patriot Yaban Mersini Fidanı (  Mavi yemiş )

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

Patriot Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )   Mavi yemiş

 • Küçük P9 saksılı, 2 yaş, 30-40 cm boy, İthal ürün

 

Genel özellikleri

Çok hızlı büyüyen ve 1,8 m. kadar boylanabilen, seyrek çalı formuna sahip bir çeşittir. -29°C’ye kadar olan kış soğuklarına dayanıklıdır. -29°C’in altında soğuk havalar görülen doğu bölgelerimizde, kış soğuklarına dayanıklılığı artırmak için, yazın ağustos ayından itibaren gübreleme yapılmamalı, özellikle azotlu gübreler verilmemeli ve sulamalar azaltılmalıdır. Böylece bitkilerin kışa pişkin ve dayanıklı girmesi sağlanır.

Yüksek kalitede meyveye sahiptir. Meyvesi soluk, açık mavi renkte, gevrek dokulu ve hafif mayhoş tatlıdır. Uzun süre uygun soğuk hava şartlarında saklanabilir. Hatta ev şartlarında, buzdolabında bir ay kadar bozulmadan saklanabilir. Ticari olan en çok tercih edilen çeşitlerden biridir.

Sonbaharda ateş kırmızısı bir renge bürünen yaprakları da, bahçeler için son derece dekoratifdir.

 

Yetiştirme önerileri
En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

 

Patriot Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )   Mavi yemiş Özellikleri

Menşei: A.B.D.

 •     Yüksek çalı tipi çeşididir.
 •     Bitki yüksekliği 120-180cm aralığındadır.  Çalı formu diktir ve meyve olgunlaştığında yayılır.
 •     Olgunlaşma tarihi 5 Temmuz'dur ve Ağustos ortasına kadar üretmeye devam edecektir.
 •     Verim, kültürel alana bağlı olarak, olgunlukta 4-8kg arasında değişmektedir.
 •     Meyve büyüklüğü iridir.
 •     Meyvenin kalitesi sağlamdır ve küçük yüzeysel yara izlerine sahiptir. Meyve sıkı salkımlar üzerinde oluşur ve diğer çeşitlerden daha sabit şekilli bir olma eğilimindedir.
 •     Hasat el ile yapılır. Mekanik hasat sadece son hasat sırasında elde edilebilir.
 •     Meyvenin pazarlanması, meyvelerin büyüklüğü ve kalitesi nedeniyle taze tüketim sofralık pazar içindir.
 •     Patriot yaban mersini ağaçları peyzaj için de kullanımı iyidir.
 •     Patriot, görülebilen kök hastalığına karşı direnç gösterdiği tespit edilmiştir.
Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Patriot Yaban Mersini Fidanı ( Likapa ) , Patriot, Patriot Yaban, Patriot Yaban Mersini, Patriot Yaban Mersini Fidanı, Patriot Yaban Mersini Fidanı Likapa, Patriot Yaban Mersini Likapa, Patriot Yaban Fidanı, Patriot Yaban Fidanı Likapa, Patriot Yaban Likapa, Patriot Mersini, Patriot Mersini Fidanı, Patriot Mersini Fidanı Likapa, Patriot Mersini Likapa, Patriot Fidanı, Patriot Fidanı Likapa, Patriot Likapa, Yaban, Yaban Mersini, Yaban Mersini Fidanı, Yaban Mersini Fidanı Likapa, Yaban Mersini Likapa, Yaban Fidanı, Yaban Fidanı Likapa, Yaban Likapa, Mersini, Mersini Fidanı, Mersini Fidanı Likapa, Mersini Likapa, Fidanı, Fidanı Likapa, Likapa, Mavi yemiş, Patriot Yaban Mersini Fidanı Mavi, Patriot Yaban Mersini Fidanı Mavi yemiş, Patriot Yaban Mersini Fidanı yemiş, Patriot Yaban Mersini Mavi, Patriot Yaban Mersini Mavi yemiş, Patriot Yaban Mersini yemiş, Patriot Yaban Fidanı Mavi, Patriot Yaban Fidanı Mavi yemiş, Patriot Yaban Fidanı yemiş, Patriot Yaban Mavi, Patriot Yaban Mavi yemiş, Patriot Yaban yemiş, Patriot Mersini Fidanı Mavi, Patriot Mersini Fidanı Mavi yemiş, Patriot Mersini Fidanı yemiş, Patriot Mersini Mavi, Patriot Mersini Mavi yemiş, Patriot Mersini yemiş, Patriot Fidanı Mavi, Patriot Fidanı Mavi yemiş, Patriot Fidanı yemiş, Patriot Mavi, Patriot Mavi yemiş, Patriot yemiş, Yaban Mersini Fidanı Mavi, Yaban Mersini Fidanı Mavi yemiş, Yaban Mersini Fidanı yemiş, Yaban Mersini Mavi, Yaban Mersini Mavi yemiş, Yaban Mersini yemiş, Yaban Fidanı Mavi, Yaban Fidanı Mavi yemiş, Yaban Fidanı yemiş, Yaban Mavi, Yaban Mavi yemiş, Yaban yemiş, Mersini Fidanı Mavi, Mersini Fidanı Mavi yemiş, Mersini Fidanı yemiş, Mersini Mavi, Mersini Mavi yemiş, Mersini yemiş, Fidanı Mavi, Fidanı Mavi yemiş, Fidanı yemiş, Mavi, Mavi yemiş, yemiş,