BURSATARIMNelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMNelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMNelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMNelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMNelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Nelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %33 İndirim
Fiyat : ₺74,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺49,99(KDV Dahil)
Saksılı

Nelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

Nelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Küçük P9 saksılı, 2 yaş, 30-40 cm boy, İthal ürün

  HASAT DÖNEMİ: AĞUSTOS 1.HAFTA İLE EYLÜL 2.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

 

 

Yetiştirme önerileri


En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

 

Yaban Mersini Nelson Çeşidi Özellikleri

Menşei: A.B.D.

  • Yüksek çalı tipi çeşididir.
  • Olgun bir bitkinin yüksekliği: 150-180cm
  • Olgunlaşma tarihi: Temmuz Sonu , Ağustos Başı 
  • Verim çok iyi ve sürekli 5 ila 7 kg ortalama olabilir.
  • Meyve büyüklüğü çok büyük.
  • Meyvenin kalitesi taze tüketim pazarı için ideal bir çeşittir. Parlak mavi renkte, hasattan uzun süre sonrada güzel rengini korur. Lezzet çok iyi ve tatlı ve sadece hafif ekşidir.
  • Taze tüketim pazarı için en iyi hasat elle yapılır. Bitkiler makinalı hasata uygun değildir, meyveleri eş zamanlı olarak olgunlaşmaz, bu nedenle mekanik hasat tavsiye edilmez.
  • Taze tüketim olarak pazarlama önerilir. Bu meyveler büyük, parlak mavi ve lezzetli olduğu için tezgahta mükemmel bir meyvedir.
  • Bitkiler, mantar hastalıklarının çoğuna direnç gösterirler.

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Nelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry, YABAN MERSİNİ, MAVİ YEMİŞ, Nelson Yaban, Nelson Yaban Mersini, Nelson Yaban Mersini Fidanı, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa -, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa - Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Likapa Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı -, Nelson Yaban Mersini Fidanı - Mavi, Nelson Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş, Nelson Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı - Mavi Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı - Yemiş, Nelson Yaban Mersini Fidanı - Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı - Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Mavi, Nelson Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş, Nelson Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Mavi Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Nelson Yaban Mersini Fidanı Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Fidanı Blueberry, Nelson Yaban Mersini Likapa, Nelson Yaban Mersini Likapa -, Nelson Yaban Mersini Likapa - Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Likapa - Blueberry, Nelson Yaban Mersini Likapa Mavi, Nelson Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş, Nelson Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Likapa Mavi Blueberry, Nelson Yaban Mersini Likapa Yemiş, Nelson Yaban Mersini Likapa Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Likapa Blueberry, NELSON, Nelson Yaban Mersini Likapa - Mavi, Nelson Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş, Nelson Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş Blueberry, Nelson Yaban Mersini Likapa - Mavi Blueberry, Nelson Yaban Mersini Likapa - Yemiş,