BURSATARIMHerbet Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHerbet Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMNew Hannover Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMDenise Blue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMEarliblue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

2 Yaşlı Herbet Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Maviyemiş )

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %41 İndirim
Fiyat : ₺84,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺49,99(KDV Dahil)
Saksılı

2 Yaşlı Herbet Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Maviyemiş )

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

 

2 Yaşlı Herbet Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Maviyemiş )

  • Küçük P9 saksılı, 2 yaş, 20-30 cm boy, İthal ürün

HASAT DÖNEMİ: HAZİRAN 3.HAFTA İLE TEMMUZ  3.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

Yetiştirme önerileri


En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır.

İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Herbet Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ), herbet, HERBET, YABAN, YABAN MERSİNİ, Herbet, Herbet Yaban, Herbet Yaban Mersini, Herbet Yaban Mersini Fidanı, Herbet Yaban Mersini Fidanı Likapa, Herbet Yaban Mersini Fidanı Likapa -, Herbet Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi, Herbet Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Herbet Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş, Herbet Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Herbet Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Herbet Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Herbet Yaban Mersini Fidanı -, Herbet Yaban Mersini Fidanı - Mavi, Herbet Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş, Herbet Yaban Mersini Fidanı - Yemiş, Herbet Yaban Mersini Fidanı Mavi, Herbet Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş, Herbet Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Herbet Yaban Mersini Likapa, Herbet Yaban Mersini Likapa -, Herbet Yaban Mersini Likapa - Mavi, Herbet Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş, Herbet Yaban Mersini Likapa - Yemiş, Herbet Yaban Mersini Likapa Mavi, Herbet Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş, Herbet Yaban Mersini Likapa Yemiş, Herbet Yaban Mersini -, Herbet Yaban Mersini - Mavi, Herbet Yaban Mersini - Mavi Yemiş, Herbet Yaban Mersini - Yemiş, Herbet Yaban Mersini Mavi, Herbet Yaban Mersini Mavi Yemiş, Herbet Yaban Mersini Yemiş, Herbet Yaban Fidanı, Herbet Yaban Fidanı Likapa, Herbet Yaban Fidanı Likapa -, Herbet Yaban Fidanı Likapa - Mavi, Herbet Yaban Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Herbet Yaban Fidanı Likapa - Yemiş, Herbet Yaban Fidanı Likapa Mavi, Herbet Yaban Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Herbet Yaban Fidanı Likapa Yemiş, Herbet Yaban Fidanı -, Herbet Yaban Fidanı - Mavi, Herbet Yaban Fidanı - Mavi Yemiş, Herbet Yaban Fidanı - Yemiş, Herbet Yaban Fidanı Mavi, Herbet Yaban Fidanı Mavi Yemiş, Herbet Yaban Fidanı Yemiş,