BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

2 Yaşlı Hannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Maviyemiş )

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %37 İndirim
Fiyat : ₺94,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺59,99(KDV Dahil)
Saksılı

2 Yaşlı Hannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Maviyemiş )

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

2 Yaşlı Hannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Maviyemiş )

 • Küçük P9 saksılı, 2 yaş, 30-40 cm boy, İthal ürün

HASAT DÖNEMİ: TEMMUZ 1.HAFTA İLE TEMMUZ 4.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

Yetiştirme önerileri
En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

 

Yaban Mersini HANNAH’S CHOICE Çeşit Özellikleri

Menşei: A.B.D.

 • Yüksek çalı tipi çeşididir.
 • Bitkiler 150cm kadar dik bir şekilde büyür.
 • Meyvelerin olgunlaşması Duke'dan yaklaşık 3 gün erken olgunlaşır.
 • Verim, bitki başına 8 ila 15 kilo arasında değişen Duke'dan biraz daha azdır.
 • Meyveler orta büyüklükte 1.8 ila 2.3 gramdır, bu da çoğu ticari erken ve orta mevsim çeşidinden daha büyüktür.
 • Meyveler çekici bir açık mavi, mükemmel sıkılık ve ince lezzettir. Şeker brix, önde gelen diğer erken ve yaz sezonu çeşitlerine kıyasla yüksektir. Meyveler diğer erken çeşitlere kıyasla daha uzun süre saklanabilir.
 • Meyveler, yüksek lezzet ve kalite nedeniyle erken taze pazar için ticari olarak pazarlanmaktadır. Erkenci çeşit olarak, Ticari yetiştiriciler ve Perakende yetiştiricileri için de mükemmel bir seçimdir.
 • Meyveler, düzgün olgunlaşma ile gevşek kümeler halinde oluşturulur. Bu özellikler ve meyve sıkılığı ile bitkiler mekanik olarak hasat edilebilir.
 • Erkenci, lezzet, sertlik ve çekici renkleri nedeniyle meyveler taze meyve olarak pazarlanmalıdır.
 • Pembe renkli çiçek yaprakları, "Hannah’s Choices" mükemmel bir peyzaj bitkisi yapar. Bitkiler çok dik, kuvvetli, turuncudan bordoya sonbahar yaprakları vardır.

 

 

*** English

Blueberry HANNAH’S CHOICE

Origin: USDA

 • Highbush type cultivar
 • The plants grow upright to a mature height of 5 feet.
 • Ripening of the fruits is very early, approximately 3 days before Duke.
 • Yield is slightly less than Duke varying 8 to 15 pounds per plant.
 • The fruits are medium size 1.8 to 2.3 grams, which is larger than most commercial early and midseason cultivars.
 • The berries are an attractive light blue, excellent firmness, and fine flavor. The sugar brix are high compared to other leading early and midseason cultivars. The fruits can be stored for longer periods of time compared to other early cultivars.
 • Fruits are marketed commercially for the early fresh market because of the high flavor and quality. The early variety is also an excellent choice for Commercial growers and U-Pick growers.
 • The fruits are formed in loose clusters with uniform ripening. With these attributes and fruit firmness, the plants can be harvested mechanically.
 • The fruits should be marketed as fresh fruits because of the earliness, flavor, firmness, and attractive color.
 • The pink tinged flower petals make Hannah’s Choice an excellent landscape plant. Plants are very upright, vigorous, with orange to burgundy fall foliage.

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Hannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ), YABAN MERSİNİ, MAVİ YEMİŞ, Hannahs, Hannahs Choices, Hannahs Choices Yaban, Hannahs Choices Yaban Mersini, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Likapa, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Likapa -, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı -, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı - Mavi, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı - Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Mavi, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Likapa, Hannahs Choices Yaban Mersini Likapa -, Hannahs Choices Yaban Mersini Likapa - Mavi, Hannahs Choices Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini -, Hannahs Choices Yaban Mersini - Mavi, Hannahs Choices Yaban Mersini - Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini - Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Mavi, Hannahs Choices Yaban Mersini Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Mersini Yemiş, Hannahs Choices Yaban Fidanı, Hannahs Choices Yaban Fidanı Likapa, Hannahs Choices Yaban Fidanı Likapa -, Hannahs Choices Yaban Fidanı Likapa - Mavi, Hannahs Choices Yaban Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Fidanı Likapa - Yemiş, Hannahs Choices Yaban Fidanı Likapa Mavi, Hannahs Choices Yaban Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Fidanı Likapa Yemiş, Hannahs Choices Yaban Fidanı -, Hannahs Choices Yaban Fidanı - Mavi, Hannahs Choices Yaban Fidanı - Mavi Yemiş, Hannahs Choices Yaban Fidanı - Yemiş, Hannahs Choices Yaban Fidanı Mavi, Hannahs Choices Yaban Fidanı Mavi Yemiş, HANNAHS,