BURSATARIMHachiya Trabzon Hurma Fidanı
BURSATARIMHachiya Trabzon Hurma Fidanı
Hachiya Trabzon Hurma Fidanı
Hachiya Trabzon Hurma Fidanı
Hachiya Trabzon Hurma Fidanı

Hachiya Trabzon Hurma Fidanı

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺225,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺199,00(KDV Dahil)

Hachiya Trabzon Hurma Fidanı - Cennet Hurması / Cennet Elması  Aşılı

 

Hachiya Trabzon Hurma Fidanı - Cennet Hurması / Cennet Elması  Aşılı Fidan

Hakkında genel bilgiler:

Hachiya hurma hakkında, bitkinin karakteristik özelliğinden dolayı yarı bodurdur. Yoksa anaçlarında bodurluk sözkonusu olmaz. Kara hurmaya aşılıdır. 4x5 m aralıklı dikilir genelde. Bu şartlarda 1 dekara 50 adet dikilir. Çok verimli bir meyvedir. Sulama imkanı olan yerlerde dekar başına 7 ton civarında olgun meyve alınır.

Mantari hastalıklara karşı dayanıklı ve organik ürün sınıfında yetiştirilebilecek ve ekonomik değeri en yüksek mucize meyvelerden biridir. Taze tüketime , kuru meyve olarak tüketime uygundur. Olgunlaşmaya yakın dönem yeşilken toplandığında soğuk hava şartlarında 45-60 gün aralığında depolama imkanı verir.

 

 

 

  • Orijin: Uzakdoğu.

Ağaç Özellikleri:  Yayvanımsı gelişme gösterir. İlk yıllarda kuvvetli sürgünler oluşturur ancak 3-4 yaş itibari ile meyveye yattığında sürgünlerde kısalma gösterir.

Meyve Özellikleri: Seyrek dallandığında meyveleri iridir ( 200-250 gr.). Japonya' da kurutmalık olarak kullanılır, meyve kabuğu turuncudur. Ülkemizde olgunlaşmadan önce hasat edilip tüketilebilen bir çeşit olduğundan giderek tanınmakta aynı zamanda ihracat kalitesinde ham iken buruk olan türdür.

Hasat Zamanı: Bursa için Kasım ayı başıdır.

Tozlayıcılar: Kendine verimlidir. Yabancı tozlaşma yapabilir.

 

VİDEO
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR