BURSATARIMElizabeth Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMElizabeth Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMElizabeth Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMNelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMNelson Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Elizabeth Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %33 İndirim
Fiyat : ₺74,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺49,99(KDV Dahil)
Saksılı

Elizabeth Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

Elizabeth Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Küçük P9 saksılı, 2 yaş, 30-40 cm boy, İthal ürün

HASAT DÖNEMİ: TEMMUZ 3.HAFTA İLE AĞUSTOS 3.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

 

 

Yetiştirme önerileri


En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

Elizabeth Yaban Mersini Çeşidi Özellikleri

Yaban mersini uzmanı ünlü Elizabeth White'ın adını almıştır. Yüzyılın başından sonra, Bayan White yaban mersini araştırmasına yöneldi ve en lezzetli meyveyi bulmak için doğu Amerika Birleşik Devletleri'ni araştırdı. Asla istediği tada sahip bir tane bulamadı, bu yüzden en iyi aromalı iki çeşidi melezledi ve böylece Elizabeth Blueberry oldu. Bu bitki 150cm yüksekliğe kadar büyür ve 10 kg kadar meyve üretir.

Bu meyvenin son derece aromatik kokusu vardır. Miss White, otantik yaban mersini aroması için çeşitleri seçmesiyle ünlüydü. Bunu akılda tutarak, bu bitkiye uzmanlığını onurlandırmak için Elizabeth adı verildi.

Menşei: A.B.D.

  • Orta yükseklikte çalı tipi çeşididir.
  • Olgun bir bitkinin yüksekliği: 120-150cm
  • Olgunlaşma tarihi: Temmuz ortaları ,
  • Verim çok iyi ve sürekli 5 ila 10 kg ortalama olabilir.
  • Meyvenin kalitesi taze tüketim pazarı için ideal bir çeşittir. Lezzet çok iyi ve tatlı - çok aromatik yapıdadır.
  • Taze tüketim pazarı için en iyi hasat elle yapılır. Bitkiler makinalı hasata uygun değildir, meyveleri eş zamanlı olarak olgunlaşmaz, bu nedenle mekanik hasat tavsiye edilmez.
Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Elizabeth Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry, YABAN MERSİNİ, MAVİ YEMİŞ, Elizabeth Yaban, Elizabeth Yaban Mersini, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa -, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa - Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı -, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı - Mavi, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı - Mavi Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı - Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı - Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı - Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Mavi, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Mavi Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Likapa, Elizabeth Yaban Mersini Likapa -, Elizabeth Yaban Mersini Likapa - Mavi, Elizabeth Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Likapa - Mavi Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Likapa - Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Likapa - Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Likapa - Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Likapa Mavi, Elizabeth Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Likapa Mavi Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Likapa Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Likapa Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Likapa Blueberry, ELİZABETH, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Blueberry, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Elizabeth Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş Blueberry,