BURSATARIMDuke Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )
BURSATARIMDuke Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )
Brigitta Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )
Brigitta Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )

Duke Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %50 İndirim
Fiyat : ₺79,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺39,90(KDV Dahil)
Tüplü

Duke Yaban Mersini Fidanı ( Likapa )

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı


Küçük saksılı boy: 2 yaş, 20-30cm boy

 

Duke Yaban Mersini Fidanı ( Likapa ) Genel özellikleri

Çok hızlı büyüyen ve 1,8 m. kadar boylanabilen, seyrek çalı formuna sahip bir çeşittir. -29°C’ye kadar olan kış soğuklarına dayanıklıdır. -29°C’in altında soğuk havalar görülen doğu bölgelerimizde, kış soğuklarına dayanıklılığı artırmak için, yazın ağustos ayından itibaren gübreleme yapılmamalı, özellikle azotlu gübreler verilmemeli ve sulamalar azaltılmalıdır. Böylece bitkilerin kışa pişkin ve dayanıklı girmesi sağlanır.

Yüksek kalitede meyveye sahiptir. Meyvesi soluk, açık mavi renkte, gevrek dokulu ve hafif mayhoş tatlıdır. Uzun süre uygun soğuk hava şartlarında saklanabilir. Hatta ev şartlarında, buzdolabında bir ay kadar bozulmadan saklanabilir. Ticari olan en çok tercih edilen çeşitlerden biridir.

Sonbaharda ateş kırmızısı bir renge bürünen yaprakları da, bahçeler için son derece dekoratifdir.

 

Detaylı açıklama Duke Yaban Mersini Fidanı ( Likapa)

 

 • Yüksek çalı tipi çeşididir.
 • Çalı yüksekliği 130-180 cm ve çoğu yüksek çalı çeşidi gibi diktir.
 • Olgunlaşma tarihi BURSA yüksek kesimleri için 1 Temmuz'dur.
 • Verim sürekli yüksek, bitki başına 4-6kg dır
 • Meyve orta boyda, meyve başına 1.8 ila 2.1 gramdır. Meyveler açık ila orta mavidir ve sıkı bir kabuğa sahiptir; meyve esas olarak erken ve sofralık pazarlar için üretilmektedir.
 • Meyvenin kalitesi mükemmeldir ve  sofralık taze pazarın yanı sıra işlenmeye müsait yapısıyla gıda sanayi için de kullanılabilir.
 • Hasat esas olarak erken olgunlaşan meyveleri nedeniyle elle yapılır. Meyveler uzun saplarda ve gevşek salkımlardadır, bu nedenle mekanik hasada da uygundur. Yaklaşık 7-10 gün arayla iki hasat, Blue Crop'u hasat etmeye başlamadan önce Duke hasatı tamamlanmalıdır.
 • Duke, erken olgunlaşma ve kaliteli meyve için şu anda sahip olduğumuz en iyi çeşittir. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm yaban mersini yetiştirme alanlarında iyi adapte olmuştur ve tüm yetiştiriciler için çok popüler bir çeşittir. Ülkemizde de genel anlamda her iklim şartına uygun olabilecek genel olarak önerilen bir çeşittir.

 

Description

 

 1. High-bush type cultivar.
 2. Height of bush is 4-6 feet and upright like most high-bush cultivars.
 3. Ripening date is July 1 in the South Haven, Michigan area.
 4. Yield has been recorded in Michigan as consistently high, 10-15 pounds per plant.
 5. Fruit is medium size, 1.8 to 2.1 grams per berry. Berries are light to medium blue and have a firm skin; fruit marketed mainly for the early fresh markets.
 6. Quality of the fruit is excellent and could be used for fresh market as well as process.
 7. Harvesting is mainly done by hand because of the early ripening fruit. The berries are produced on long stems and loose clusters, so it is adaptable for mechanical harvesting. Two harvests about 7-10 days apart should complete the Duke harvest, before starting to harvest the Blue Crop.
 8. Duke is the best cultivar that we have now for early ripening and high quality fruit. It has adapted well in all blueberry growing areas in the United States, and it is a very popular cultivar for all growers. Hardiness Zones 7a-5a.
Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler