BURSATARIMDarrow Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMDarrow Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMDarrow Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMDarrow Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Darrow Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %33 İndirim
Fiyat : ₺74,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺49,99(KDV Dahil)
Saksılı

Darrow  Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

Darrow  Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Küçük P9 saksılı, 2 yaş, 30-40 cm boy, İthal ürün

HASAT DÖNEMİ: AĞUSTOS 1.HAFTA İLE EYLÜL 3.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

 

Yetiştirme önerileri


En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

 

 

Yaban Mersini Darrow Çeşit Özellikleri

Menşei: A.B.D.

Darrow, en büyük meyveli çeşitlerden biridir. Meyve büyük, açık mavi, sert, gevrek bir dokuya sahiptir. Lezzet mükemmeldir: tatlı ama çok hafif buruk bir tattadır. Bu yaban mersini uzun bir raf ömrüne sahiptir. Bronz ile koyu yeşil yelpazede yaprakları vardır. Geç sezon çeşididir.

Darrow Blueberry için Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kullanım Alanları: Tatlılar / Turtalar, Taze Yemek
 • Hasat Dönemi: Yıl Ortası, Geç
 • Tozlaşma Gereksinimi: Kendinden Verimli
 • Depolama: Birkaç hafta
 • Önerilen Aralık: 120-180cm
 • Olgun Ağaç Yüksekliği: 120-180cm 
 • Su İhtiyacı: Haftada 20-40lt / ağaç  Mayıs - Eylül arası.
 • Sevk Edildiğinde Şekil: Küçük çalı

* California Üniversitesi Bilim Adamları ve diğer kalifiye profesyoneller tarafından belirtildiği gibi, en başarılı ağaçların genellikle 1/2 "ila 5/8" arasında çap pergeli vardır ve genellikle daha küçük ve daha büyük dikim stoklarından daha hızlı oluştururlar.

Budama için öneri: Çoğu meyve ağacı kışın ortasından don dönemi bitene kadar olan dönemlerde budanmalıdır. Çoğu dikey dalı kesin ve yan dalları kısaltın. Meyve ağacı, 45 derece oluşturacak şekilde, yatay olan dalları budamanız önerilir. 

 

*** English

Blueberry Darrow

Origin: USA

Darrow is one of the largest berries of all cultivars growing upwards to the size of a quarter. The fruit is large, light blue, firm, with crisp texture. The flavor strikes a perfect balance: sweet yet very slightly tart. Darrow blueberries have a long shelf life. Deep green foliage with bronze tinted new growth. Late season. Plants are approximately 18 to 24 inches when shipped and reach 4-6 feet when mature.

Considerations for Darrow Blueberry

 • USDA Zones: 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
 • Uses: Desserts / Pies, Fresh Eating
 • Harvest Period: Midseason, Late
 • Pollination Requirement: Self-Fertile
 • Origin Date: 1900`s
 • Storage: A few weeks
 • Years to Bear: 2-4 years
 • Recommended Spacing: 4-6 ft.
 • Mature Size: 4-6 ft.
 • Water Requirements: 6-12 gallons per week May through Sept.
 • Shape when Shipped: Small bush
 • Size supplied when shipped: Our trees range in height from 4-8 ft. in our field and trimmed to 4 to 5 ft. when shipped. Our young two year trees are most often feathered (side limbs). The trees diameter (caliper) is often 1/2 to 3/4 inch;

*As noted by University of California Scientists and other qualified professionals the most successful trees often have caliper from 1/2" to 5/8" and usually establish faster than smaller and larger planting stock.

Basic idea for Pruning: Most fruit trees should be pruned in frost-free periods mid to late winter. (apricots best after bud break) Remove most vertical branches and shorten side branches. Fruiting wood is best on horizontal to 45 degree limbs.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Darrow Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ), DARROW YABAN MERSİNİ, YABAN MERSİNİ, MAVİ YEMİŞ, Darrow, Darrow Yaban, Darrow Yaban Mersini, Darrow Yaban Mersini Fidanı, Darrow Yaban Mersini Fidanı Likapa, Darrow Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Darrow Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Darrow Yaban Mersini Fidanı -, Darrow Yaban Mersini Fidanı - Mavi, Darrow Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş, Darrow Yaban Mersini Fidanı - Yemiş, Darrow Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş, Darrow Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Darrow Yaban Mersini Likapa, Darrow Yaban Mersini Likapa -, Darrow Yaban Mersini Likapa - Mavi, Darrow Yaban Mersini Likapa - Yemiş, Darrow Yaban Mersini Likapa Mavi, Darrow Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş, Darrow Yaban Mersini Likapa Yemiş, Darrow Yaban Mersini -, Darrow Yaban Mersini - Mavi Yemiş, Darrow Yaban Mersini - Yemiş, Darrow Yaban Mersini Mavi, Darrow Yaban Mersini Mavi Yemiş, Darrow Yaban Mersini Yemiş, Darrow Yaban Fidanı, Darrow Yaban Fidanı Likapa -, Darrow Yaban Fidanı Likapa - Mavi, Darrow Yaban Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Darrow Yaban Fidanı Likapa - Yemiş, Darrow Yaban Fidanı Likapa Mavi, Darrow Yaban Fidanı Likapa Yemiş, Darrow Yaban Fidanı -, Darrow Yaban Fidanı - Mavi, Darrow Yaban Fidanı - Mavi Yemiş, Darrow Yaban Fidanı - Yemiş, Darrow Yaban Fidanı Mavi, Darrow Yaban Fidanı Yemiş, Darrow Yaban Mersini - Mavi, Darrow Yaban Fidanı Likapa, Darrow Yaban Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Darrow Yaban Fidanı Mavi Yemiş, DARROW,