BURSATARIMChanticleer Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMChanticleer Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMChanticleer Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

2 Yaşlı Chanticleer Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Maviyemiş )

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %37 İndirim
Fiyat : ₺94,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺59,99(KDV Dahil)
Saksılı

2 Yaşlı Chanticleer Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Maviyemiş )

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

2 Yaşlı Chanticleer Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Maviyemiş )

 • Küçük P9 saksılı, 2 yaş, 30-40 cm boy, İthal ürün
 • HASAT DÖNEMİ: HAZİRAN 1.HAFTA İLE TEMMUZ 2.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

 

Yetiştirme önerileri


En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

 

 

Yaban Mersini Chanticleer Çeşit Özellikleri

Menşei: A.B.D.

 • Yüksek çalı tipi çeşididir.
 • Bitkiler 180cm kadar dik bir şekilde büyür.Büyüme dik, sadece hafifçe yayılır.
 • Bu çeşit 3-4 gün önce olgunlaşan erken olgunlaşan bir çeşittir, ancak Duke ile aynı zamanda çiçek açar.
 • Tutarlı verimler yılda ortalama 4 ila 6 kg verir.
 • Meyve büyüklüğü Duke'dekine benzer orta ila büyüktür. Berry başına ortalama 1.9 gram. Meyvenin aroması çoğunlukla tatlıdır, yüksek miktarda şeker brix'e sahiptir. Meyve çok çekici ve hasattan sonra açık mavi rengi tutar.
 • Meyve kalitesi iyidir ve taze tüketim pazar veya sanayi tipi pazarı için kullanılabilir. Meyveler düzenli olarak kaliteli olma konusunda tutarlıdır.
 • Hasat erken satışlar için elle yapılır. Bitki, büyümede dik iyi bir bitki olduğu için mekanik hasata uyarlanabilir.
 • Bitkiler, mantar  ve kök yanıklığına karşı direnç gösterir.
 • Bitkilerin verimi, minimum sıcaklık dalgalanmalarının az olduğu ılıman iklimlerde çok daha yüksek performans göstermiştir. 

 

*** English

Blueberry Chanticleer

Origin: USDA

 • Northern highbush type cultivar.
 • Mature height of plant is six feet. Growth is upright, spreading only slightly.
 • This is an early ripening variety, ripening 3-4 days earlier, but flowering the same time as Duke.
 • Consistent yields average 10 to 12 pounds per year.
 • Fruit size is medium to large similar to that of Duke. Averaging 1.9 grams per berry. The flavor of the fruit is mostly sweet, having high amount of sugar brix. The fruit is very attractive, and holds the light blue color after harvesting.
 • Fruit quality is good and can be used for the fresh market or processing market. Fruits are consistent in being of good quality every year.
 • Harvesting is done by hand for the early markets. The plant is adaptable to mechanical harvest as it is a good statured plant upright in growth.
 • The plants show resistance to the fungi mummy berry and stem blight.
 • The yields of the plants have performed much higher in the milder climates, where there are minimal large fluctuations of temperatures. Hardiness Zones 7-5.
Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Chanticleer Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ), YABAN MERSİNİ, MAVİ YEMİŞ, Chanticleer, Chanticleer Yaban, Chanticleer Yaban Mersini, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Likapa, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Likapa -, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı -, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı - Mavi, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Mavi, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Likapa, Chanticleer Yaban Mersini Likapa -, Chanticleer Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Likapa - Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Likapa Mavi, Chanticleer Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini -, Chanticleer Yaban Mersini - Mavi, Chanticleer Yaban Mersini - Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini - Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Mavi, Chanticleer Yaban Mersini Yemiş, Chanticleer Yaban Fidanı, Chanticleer Yaban Fidanı Likapa, Chanticleer Yaban Fidanı Likapa -, Chanticleer Yaban Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Fidanı Likapa - Yemiş, Chanticleer Yaban Fidanı Likapa Mavi, Chanticleer Yaban Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Fidanı Likapa Yemiş, Chanticleer Yaban Fidanı -, Chanticleer Yaban Fidanı - Mavi, Chanticleer Yaban Fidanı - Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Fidanı - Yemiş, Chanticleer Yaban Fidanı Mavi, Chanticleer Yaban Fidanı Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Fidanı Yemiş, CHANTİCLEER, Chanticleer Yaban Mersini Fidanı - Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Likapa - Mavi, Chanticleer Yaban Mersini Likapa Yemiş, Chanticleer Yaban Mersini Mavi Yemiş, Chanticleer Yaban Fidanı Likapa - Mavi,