Bursa Siyahı İncir Fidanı ( Dürdane )

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %43 İndirim
Fiyat : ₺34,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺19,90(KDV Dahil)

Dürdane Bursa Siyah İnciri 

1.boy incir fidanları 1 yaşlı ve 50-100cm  boy

Jumbo boy incir fidanları 2 ve 3 yaşlı - Çok dallı ağaç formunda 150-200cm  boy

Taze tüketim amacıyla yetiştirilir. Meyveleri iri, yuvarlak şekildedir.

Meyve kabuk yapısı dayanıklı, kabuk rengi koyu mor veya morumsu siyahtır.

Meyve eti geni, dolgun, sıkı dolgulu olup meyve içi boşluğu yoktur.

Bursa da ağustos ayı sonları da hasadı başlar.

Meyve et rengi kırmızıdır, çekirdek oranı azdır. Meyveleri yola dayanıklıdır.

Olgunlaşmadan toplanabilir bundan dolayı önemli bir ihraç ürünüdür.

İlekleme ihtiyacı duyar. 7m X 7m'nin altında dikim tavsiye edilmez.

Kurağa dayanıklıdır, sıcak bölgelerde ihracat kalitesi düşer.

 

Hakkında ayrıntılı bilgi:

İncir fidanları, Aralık ayı itibariyle sökümleri yapılır ve satışına başlanır. Açık köklü ve rootball (Top-kök) seçenekleri mevcuttur. Ayrıca tek dal veya çok dallı olarak satışa sunulur.

Uzun raf ömrü, dış görüntüsü, iriliği, tatlı ve sulu iç yapısıyla dünyanın en kaliteli sofralık inciri kabul edilir. Lifli yapıda ve 100 gr taze incirde; 80 kalori, protein, karbonhidrat, sıfır kolesterol, sıfır yağ içerir. Mineral ve vitamin açısından ise yoğun fosfor, kalsiyum, demir, A vitamini, B1-B2-B3-B6 vitaminleri bulunur.

Bursa siyah inciri, adını aldığı Bursa'nın deniz etkisi olan bölgelerinde ve komşu illerdeki yakın bölgelerde üst kalitede ürün alınarak yetişmektedir.

İNCİR MEYVECİLİĞİ

Bursa siyah inciri; Türkiye'de en yoğun olarak Güney Marmara bölgesinin BURSA sınırları içinde deniz etkisi olan bölgelerinde yetişir. Aynı zamanda Akdeniz kıyılarında Mersin-İskenderun bölgelerinde de yetiştirilmektedir.

Bakım maliyetleri çok düşük bir meyve türüdür. Avrupa ülkelerine ihracatı çok yoğun bir türdür. Genellikle taze tüketilen bir meyve olup, kırsal bölgelerde kuru tüketimi de yapılır, reçel olarak ta tüketilir.

Dikim sıklığı ise; genellikle;  7mX7m, 8m X 8m veya 9m X 9m  yapılır. Sık veya seyrek dikim, alandaki eğim, bakım imkanları, sulama imkanlarına bağlı olarak değişir.

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSIB) verilerine göre dış talep giderek artmaktadır. Bu rakamlar yetkililer tarafından değerlendirilip geçen yıllarda çeşitli girişimlerde bulunulmuştur. Bursa Valiliği, Uludağ Üniversitesi, İhracatçı Birlikleri, Bursa Tarım İl Müdürlüğü ve bizim gibi bazı özel sektör girişimcileri değerimize sahip çıkmıştır. Çeşitli paneller ve bilgilendirme çalışmalarında bulunulmuştur. Fakat biz firma olarak üreticilerle bir araya geldiğimizde bu övünçlerden ziyade sorunlarla karşı karşıya kalmaktayız.

Biz firma bünyesinde, Bursa siyahı incir fidanı üretimi olarak, 3 ayrı üretim alanında şu anda yıllık 50.000 incir fidanı üretimi yapmaktayız ve talebin iyi olduğunu söyleyebiliriz. İncir meyve üreticileri artık çok daha bilinçli ve kontrollü üretimle yetiştirilen fidanlarla, meyve bahçelerini oluşturmaktalar.

 detaylı bilgi: www.bursasiyahinciri.com


Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler