BURSATARIMBonus Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMBonus Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMBonus Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMHannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Bonus Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %33 İndirim
Fiyat : ₺74,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺49,99(KDV Dahil)
Saksılı

Bonus Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

Bonus Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry

Küçük P9 saksılı, 2 yaş, 30-40 cm boy, İthal ürün

HASAT DÖNEMİ: TEMMUZ 3.HAFTA İLE AĞUSTOS 3.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

 

 

 

Yetiştirme önerileri


En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

 

Yaban Mersini Bonus Çeşidi Özellikleri

Menşei: A.B.D.

 • Yüksek çalı tipi çeşididir.
 • Olgun bir bitkinin yüksekliği: 150-180cm
 • Olgunlaşma tarihi: Temmuz Sonu , Ağustos Başı 
 • Verim çok iyi ve sürekli 5 ila 7 kg ortalama olabilir.
 • Meyve büyüklüğü çok büyük.
 • Meyvenin kalitesi taze tüketim pazarı için ideal bir çeşittir. Parlak mavi renkte, hasattan uzun süre sonrada güzel rengini korur. Lezzet çok iyi ve tatlı ve sadece hafif ekşidir.
 • Taze tüketim pazarı için en iyi hasat elle yapılır. Bitkiler makinalı hasata uygun değildir, meyveleri eş zamanlı olarak olgunlaşmaz, bu nedenle mekanik hasat tavsiye edilmez.
 • Taze tüketim olarak pazarlama önerilir. Bu meyveler büyük, parlak mavi ve lezzetli olduğu için tezgahta mükemmel bir meyvedir.
 • Bitkiler, mantar hastalıklarının çoğuna direnç gösterirler. 

 

*** English

Blueberry Bonus

Origin: USA

 • Northern highbush type cultivar.
 • Height of a mature plant is 5-6 feet.
 • Ripening date is July 30th in USA
 • Yields are very good and could average 12 to 15 pounds consistently.
 • Fruit size is extra large, 100 berries per pound.
 • Quality of the fruit is rated high for the fresh market. The fruits have a small, dry picking scar and harvest without stems. The bright blue berry holds the beautiful color long after harvest. The flavor is very good and sweet and only mildly acid.
 • Harvest is best done by hand for fresh markets. The plants do not lend themselves to mechanical harvest, the fruit does not ripen uniformly so mechanical harvesting is not advisable.
 • Marketing is recommended for the fresh market or for the U-Pick trade. This is an excellent berry for the U-Pick as the berries are big, bright blue, and delicious.
 • The plants seem to have resistance to many of the blueberry fungal diseases.

Culture
Best grown in acidic (pH of 4.8 to 5.2), peaty, organically rich, medium to wet, well-drained soils in full sun to part shade. Shallow, fibrous roots need constant moisture and good drainage. Plants appreciate a good organic mulch. Although blueberries are self-fertile, cross-pollination produces the best fruit crop (larger berries and larger yields). Therefore, it is best to plant more than one variety that will bloom at the same time. In addition, blueberry season can be extended by planting early, mid-season and late varieties which will collectively ripen from early June to the end of the summer (St. Louis area). Best to remove flowers from plants in the year of planting and in the following year so as to prevent fruit set and to encourage new vegetative growth. Prune as needed in late winter beginning in the third year after planting.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Bonus Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş ) Blueberry, MAVİ YEMİŞ, YABAN MERSİNİ, Bonus Yaban, Bonus Yaban Mersini, Bonus Yaban Mersini Fidanı, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş Blueberry, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Blueberry, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş Blueberry, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa - Blueberry, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Blueberry, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Bonus Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş Blueberry, Bonus Yaban Mersini Fidanı -, Bonus Yaban Mersini Fidanı - Mavi, Bonus Yaban Mersini Fidanı - Mavi Yemiş, Bonus Yaban Mersini Fidanı - Yemiş, Bonus Yaban Mersini Fidanı - Blueberry, Bonus Yaban Mersini Fidanı Mavi, Bonus Yaban Mersini Fidanı Mavi Yemiş Blueberry, Bonus Yaban Mersini Fidanı Mavi Blueberry, Bonus Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Bonus Yaban Mersini Fidanı Yemiş Blueberry, Bonus Yaban Mersini Likapa, Bonus Yaban Mersini Likapa -, Bonus Yaban Mersini Likapa - Mavi, Bonus Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş, Bonus Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş Blueberry, Bonus Yaban Mersini Likapa - Mavi Blueberry, Bonus Yaban Mersini Likapa - Yemiş, Bonus Yaban Mersini Likapa - Yemiş Blueberry, Bonus Yaban Mersini Likapa - Blueberry, Bonus Yaban Mersini Likapa Mavi, Bonus Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş, Bonus Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş Blueberry, Bonus Yaban Mersini Likapa Mavi Blueberry, Bonus Yaban Mersini Likapa Yemiş, Bonus Yaban Mersini Likapa Yemiş Blueberry, Bonus Yaban Mersini Likapa Blueberry, BONUS,