BURSATARIMBluecrop Yaban Mersini Fidanı ( Mavi yemiş)
BURSATARIMBluecrop Yaban Mersini Fidanı ( Mavi yemiş)
Bluecrop Yaban Mersini Fidanı
BURSATARIMBluecrop Yaban Mersini Fidanı
BURSATARIMBluecrop Yaban Mersini Fidanı
BURSATARIMBluecrop Yaban Mersini Fidanı
BURSATARIMBluecrop Yaban Mersini Fidanı

2 Yaşlı Bluecrop Yaban Mersini Fidanı ( Maviyemiş)

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %28 İndirim
Fiyat : ₺139,49(KDV Dahil)
İndirimli : ₺100,99(KDV Dahil)

2 Yaşlı Bluecrop Yaban Mersini Fidanı ( Maviyemiş)

Form: Yüksek Çalı tipi - dipten çok dallı


 • Küçük P9 saksılı, 2 yaş, 30-40 cm boy, İthal ürün

 

Bluecrop çeşidi Yaban Mersini Fidanı - Mavi yemiş - Blueberry

HASAT DÖNEMİ: TEMMUZ 3.HAFTA İLE EYLÜL 1.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

Kuvvetli gelişen, dik büyüyen çalıları yayvan ve çok verimlidir. Meyve salkımı seyrektir. Taneleri çok iri, açık mavi renkte, sert, çatlamaya karşı dayanıklı, tadı iyi ve hafif aromatiktir. Çok erken toplanan meyveler mayhoş olur  veya meyvenin yarısı mavi renk alırken arka kısmı kırmızı kalır (red-back). Kolay yetişen bir çeşit olmasına rağmen aşırı meyve verme eğiliminde olduğu için düzenli budama ister.

 

Yetiştirme önerileri
En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

 

Bluecrop Yaban Mersini   Mavi yemiş Çeşit Özellikleri

Menşei: A.B.D.

 • Yüksek çalı tipi çeşididir.
 • Bitkiler 120-180 cm kadar dik bir şekilde büyür.
 • Bu çeşit Temmuz ortalarında olgunlaşan bir çeşittir.
 • Verimi yılda ortalama 5 ila 9 kg dır.
 • Meyve büyüklüğü iridir. Meyvede toplama izi az bırakır. Parlak mavi meyvelidir.
 • Meyve kalitesi iyidir ve taze tüketim pazar veya sanayi tipi pazarı için kullanılabilir. Salkımlar seyrek ve orta büyüklüktedir. 
 • Hasat hem elle, hem de makinalı olarak yapılabilir.
 • Bu çeşidin süs değeri mükemmeldir. Yaz aylarında iyi yeşil renk ve sonbaharda ateşli kırmızı. Çok dayanıklı ve kuraklığa dayanıklıdır.
 • Bitkiler, mantar  ve kök yanıklığına karşı direnç gösterir.

 

**** English

Origin: USDA

 1. Highbrush type cultivar.
 2. Height is 4-6 feet at maturity and upright in stature.
 3. Ripening date is July 15 in the South Haven, Michigan area.
 4. Yield is consistent, ranging from 10-20 pounds per plant at maturity depending upon cultural care.
 5. Fruit size is large with 65 berries per cup.
 6. Berry quality is firm, picking scar is small, and berries are bright blue.
 7. Harvesting can be done by hand or mechanical harvest. The clusters are open and medium-large.
 8. Markets for the fruit can be either fresh or process.
 9. Ornamental value for the bush is excellent. Good green color in summer and fiery red in fall. Very hardy and drought resistant.
 10. Blue Crop is the leading early-mid-season highbrush cultivar in the United States. Hardiness Scale 7-4.
Etiketler
2 Yaşlı, 2 Yaşlı Bluecrop, 2 Yaşlı Bluecrop Yaban, 2 Yaşlı Bluecrop Yaban Mersini, 2 Yaşlı Bluecrop Yaban Mersini Fidanı, 2 Yaşlı Bluecrop Yaban Mersini Fidanı Maviyemiş, 2 Yaşlı Bluecrop Yaban Mersini Maviyemiş, 2 Yaşlı Bluecrop Yaban Fidanı, 2 Yaşlı Bluecrop Yaban Fidanı Maviyemiş, 2 Yaşlı Bluecrop Yaban Maviyemiş, 2 Yaşlı Bluecrop Mersini, 2 Yaşlı Bluecrop Mersini Fidanı, 2 Yaşlı Bluecrop Mersini Fidanı Maviyemiş, 2 Yaşlı Bluecrop Mersini Maviyemiş, 2 Yaşlı Bluecrop Fidanı, 2 Yaşlı Bluecrop Fidanı Maviyemiş, 2 Yaşlı Bluecrop Maviyemiş, 2 Yaşlı Yaban, 2 Yaşlı Yaban Mersini, 2 Yaşlı Yaban Mersini Fidanı, 2 Yaşlı Yaban Mersini Fidanı Maviyemiş, 2 Yaşlı Yaban Mersini Maviyemiş, 2 Yaşlı Yaban Fidanı, 2 Yaşlı Yaban Fidanı Maviyemiş, 2 Yaşlı Yaban Maviyemiş, 2 Yaşlı Mersini, 2 Yaşlı Mersini Fidanı, 2 Yaşlı Mersini Fidanı Maviyemiş, 2 Yaşlı Mersini Maviyemiş, 2 Yaşlı Fidanı, 2 Yaşlı Fidanı Maviyemiş, 2 Yaşlı Maviyemiş, 2 Bluecrop, 2 Bluecrop Yaban, 2 Bluecrop Yaban Mersini, 2 Bluecrop Yaban Mersini Fidanı, 2 Bluecrop Yaban Mersini Fidanı Maviyemiş, 2 Bluecrop Yaban Mersini Maviyemiş, 2 Bluecrop Yaban Fidanı, 2 Bluecrop Yaban Fidanı Maviyemiş, 2 Bluecrop Yaban Maviyemiş, 2 Bluecrop Mersini, 2 Bluecrop Mersini Fidanı, 2 Bluecrop Mersini Fidanı Maviyemiş, 2 Bluecrop Mersini Maviyemiş, 2 Bluecrop Fidanı, 2 Bluecrop Fidanı Maviyemiş, 2 Bluecrop Maviyemiş, 2 Yaban, 2 Yaban Mersini,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR