BURSATARIMEarliblue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMEarliblue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMDenise Blue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )
BURSATARIMEarliblue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

1 Yaşlı Earliblue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Marka : BURSATARIM
İndirim Oranı : %47 İndirim
Fiyat : ₺74,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺39,99(KDV Dahil)
Viyolde Saksılı

1 Yaşlı Earliblue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Form: Çalı tipi - dipten çok dallı

 

 

Earliblue Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

  • Viyol , 1 yaş, 10-20 cm boy, İthal ürün
  •  

HASAT DÖNEMİ: HAZİRAN 3.HAFTA İLE TEMMUZ  3.HAFTA ARASI ( MARMARA VE KARADENİZ BÖLGESİ İKLİM ŞARTLARINDA )

Yetiştirme önerileri


En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.    

Yaban mersini ( mavi yemiş)  kendine  verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir.  Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Earliblue Yaban Mersini Fidanı, Earliblue, Earliblue Yaban, Earliblue Yaban Mersini, Earliblue Yaban Mersini Fidanı Likapa, Earliblue Yaban Mersini Fidanı Likapa -, Earliblue Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi, Earliblue Yaban Mersini Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Earliblue Yaban Mersini Fidanı Likapa - Yemiş, Earliblue Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi, Earliblue Yaban Mersini Fidanı Likapa Mavi Yemiş, Earliblue Yaban Mersini Fidanı Likapa Yemiş, Earliblue Yaban Mersini Fidanı -, Earliblue Yaban Mersini Likapa Yemiş, Earliblue Yaban Mersini - Mavi, Earliblue Yaban Mersini - Mavi Yemiş, Earliblue Yaban Mersini - Yemiş, Earliblue Yaban Mersini Yemiş, Earliblue Yaban Fidanı Likapa - Mavi, Earliblue Yaban Fidanı Likapa - Mavi Yemiş, Earliblue Yaban Fidanı Likapa Yemiş, Earliblue Yaban Fidanı -, Earliblue Yaban Fidanı - Mavi Yemiş, Earliblue Yaban Fidanı - Yemiş, Earliblue Yaban Fidanı Mavi, Earliblue Yaban Fidanı Mavi Yemiş, Earliblue Yaban Fidanı Yemiş, MAVİ YEMİŞ, Earliblue Yaban Mersini Fidanı Yemiş, Earliblue Yaban Mersini Likapa, Earliblue Yaban Mersini Likapa -, Earliblue Yaban Mersini Likapa - Mavi, Earliblue Yaban Mersini Likapa - Mavi Yemiş, Earliblue Yaban Mersini Likapa - Yemiş, YABAN MERSİNİ, Earliblue Yaban Mersini Mavi Yemiş, Earliblue Yaban Fidanı, Earliblue Yaban Fidanı Likapa, Earliblue Yaban Fidanı Likapa - Yemiş, Earliblue Yaban Fidanı Likapa Mavi, Earliblue Yaban Fidanı Likapa Mavi Yemiş, EARLİBLUE, Earliblue Yaban Mersini Likapa Mavi, Earliblue Yaban Mersini Likapa Mavi Yemiş, Earliblue Yaban Mersini -, Earliblue Yaban Mersini Mavi,