Toprak Çıpası - Standart
Toprak Çıpası - Standart
Toprak Çıpası - Standart
Toprak Çıpası - Standart

Toprak Çıpası - Standart

Marka : BUTAFIX
İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : ₺39,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺34,90(KDV Dahil)

Sac gövdeli (Standart model)

 

Sac gövdeli (Standart model):  

Ankrajı (çelik sac gövde) , 3mm kalınlıkta sactan, 15cm x20cm büyüklüğünde ve sonradan sıcak daldırma galvanizlenmiştir. Özel eklentiler yapılarak geliştirilmiştir (çakma milinin kaymasını engelleyici boru kılavuz, özel formu saca montajlı halat kancası)

Halat ve toprak üstü kısımları

Çelik halatlar,standartta 4,00mm çapta, 100cm boyda , özel sarımlı ve çelik özlü, sıcak daldırma galvanizedir.

  • Halat yüksükleri, korozyona maksimum dayanıklı, özel olarak formlu  ve kesimli olarak üretilip, preslenmektedir.
  • Buata(halat koruyucusu), halatın toprak üstünde kalan ve direklerden gelen telleri, çelik halatları, gergi halatlarını başlayacağımız çelik halat ucunu korur.
  • Çakma mili, ısıl işlem görmüş çelikten üretilmiş, uç kısmı ankraja göre şekillendirilmiş, özel tasarımlı montaj aparatıdır.

Uygulama: Baş direkten yaklaşık 90-120cm sıra dışından ve sacın sivri ucu direğe doğru çakılacak şekilde, 45-50 derecelik tam çapraz bir açı ile çakma mili kullanılarak toprak altına 80-90cm yerleştirilir. Çakma mili (çubuğu), el ile veya hidrolik makina ile geri alınır.Halat ucundan çekilirken, baş direğe doğru toprak yarılarak boşluğu alınır.Çelik halatın ucu toprak yüzeyinde kalır ve burası ile baş direk arasında gergi yapılır.

Sonuç:Test sonuçlarında ankraj kısmı ( gövde ) , halat  ve halat yüksüğündeki iyileştirmelerin etkisi ile 1200 kg yanal kuvvette rahatlıkla çalışmıştır. Büyük boy toprak çıpaları ise 2 ton yüke dayanıklıdır.

Benzer Ürünler