Toprak Çıpası - Premium

Marka : BUTAFIX
İndirim Oranı : %28 İndirim
Fiyat : ₺54,89(KDV Dahil)
İndirimli : ₺39,50(KDV Dahil)

Döküm gövdeli (Premium model) 

 

YENİ ÜRÜN !

 

PATENTLİ TASARIM !Premium Model Özellikleri

Ankrajı (döküm gövde) özel paslanmaz metal alaşımdan, dayanımı ve tutunmayı yükseltmek için patentli montaj tekniği ve tasarıma sahip eğik kanatlıdır.

Korozyona dayanıklı çelik gövdeli ve çelik halatlıdır, Çukur açmadan ve beton dökülmeden yaklaşık 1 dakika sürede monte edilir.  Bağcılık , bodur meyve bahçelerinde sıra başlarını sabitlemek için kullanılan bağ ürünümüzdür. İki tip ankraja sahip toprak çıpası üretilmektedir.

Halat ve toprak üstü kısımları

Çelik halatlar,standartta 4,00mm çapta, 100cm boyda , özel sarımlı ve çelik özlü, sıcak daldırma galvanizedir.

  • Halat yüksükleri, korozyona maksimum dayanıklı, özel olarak formlu  ve kesimli olarak üretilip, preslenmektedir.
  • Buata(halat koruyucusu), halatın toprak üstünde kalan ve direklerden gelen telleri, çelik halatları, gergi halatlarını başlayacağımız çelik halat ucunu korur.
  • Çakma mili, ısıl işlem görmüş çelikten üretilmiş, uç kısmı ankraja göre şekillendirilmiş, özel tasarımlı montaj aparatıdır.

Uygulama: Baş direkten yaklaşık 90-120cm sıra dışından ve sacın sivri ucu direğe doğru çakılacak şekilde, 45-50 derecelik tam çapraz bir açı ile çakma mili kullanılarak toprak altına 80-90cm yerleştirilir. Çakma mili (çubuğu), el ile veya hidrolik makina ile geri alınır.Halat ucundan çekilirken, baş direğe doğru toprak yarılarak boşluğu alınır.Çelik halatın ucu toprak yüzeyinde kalır ve burası ile baş direk arasında gergi yapılır.

Sonuç:Test sonuçlarında ankraj kısmı ( gövde ) , halat  ve halat yüksüğündeki iyileştirmelerin etkisi ile 1200 kg kuvvette rahatlıkla çalışmıştır.

Montaj: